Aktuality - sociální oblast

Portál sociálních služeb Královéhradeckého kraje

Portál sociálních služeb přináší souhrnné informace pro občany, kteří hledají vhodnou sociální službu a ucelený přehled informací pro poskytovatele sociálních služeb. Adresa portálu je http://socialnisluzby.kr-kralovehradecky.cz.

Hledáte sociální službu - využijte informace pro zájemce o sociální služby

Poskytujete sociální služby - využijte informace pro poskytovatele sociálních služeb

Průvodce systémem pro pěstouny a žadatele o pěstounskou péči na přechodnou dobu

Portál pro podporu orgánu sociálně-právní ochrany dětí KÚ Královéhradeckého kraje najdete na adrese:
http://ospod.kr-kralovehradecky.cz

Katalog sociálních služeb

Je určen široké veřejnosti, zejména potencionálním uživatelům sociálních služeb, rodinným příslušníkům, osobám blízkým, ale také může být přínosem pro odborné pracovníky na obcích, kraji či pro poskytovatele sociálních služeb. Především odborní pracovníci mohou katalog využít jako nástroj pro poskytnutí kvalitního základního sociálního poradenství potencionálním uživatelům služeb. https://socialnisluzbykhk.cz/

Staň se náhradním rodičem

Dlouhodobě se nedaří pro více než 250 dětí z Královéhradeckého kraje najít náhradní rodiče. Není vám osud dětí, které to neměly v životě jednoduché, lhostejný? Pomozte nám to změnit. Staňte se náhradním rodičem.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

20.8.2021

Mezigenerační konference

Královéhradecký kraj zve na MEZIGENERAČNÍ KONFERENCI, která se bude konat dne 14.10.2021 od 9:00 do 16:00 v budově KÚ v Hradci Králové - sál zastupitelstva.

7.5.2021

Seniorská obálka – novinky a I.C.E. karta do peněženky!

Seniorská obálka pomáhá v situacích, kdy se dostanete do tísně, ohrožení zdraví nebo života. Bude se distribuovat do domácností se zdravotní péčí či domů s pečovatelskou službou a je ke stažení na krajském webu. Důležité je umístit obálku na viditelné místo.

30.7.2019

Týden pěstounství Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj pořádá pod záštitou ve spolupráci s městskými úřady a neziskovými organizacemi na podporu náhradní rodinné péče Týden pěstounství Královéhradeckého kraje 2019. Ten proběhne ve dnech 8. 9. – 13. 9. 2019 a nabídne program pro širokou veřejnost. Akce se koná pod záštitou náměstka hejtmana pro oblast sociálních věcí Vladimíra Dernera.

22.1.2019

Dostupné bydlení

Zajímá vás téma dostupného bydlení? Chcete vědět více o jednotlivých cílových skupinách? Sháníte příklady dobré praxe nebo potřebujete zajistit financování Vašeho záměru? Zajímá Vás, jak se řeší problematika dostupného bydlení v Královéhradeckém kraji? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete na tomto webu.